fbpx
Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

    Güncelleniyor...

0.242 248 36 46 0.555 802 42 20
Pzt - Cmrt: 9:00 - 22:00 Çalışma Saatleri
info@zorludis.com E-Mail
Title Image

Metal Destekli Kronla Zirkon Kron Arasındaki Farklar Nelerdir?

Anasayfa  /  Metal Destekli Kronla Zirkon Kron Arasındaki Farklar Nelerdir?

ZİRKONYUM NEDİR?

Zirkonyum (Zirkon, Zirkonia) beyaz renkte ışık geçirgenliği olan bir tür metaldir. Teknolojinin ilerlemesiyle işlenmesi zor olan bu metal türü bilgisayar destekli CNC makineler yardımıyla oldukça başarılı bir şekilde işlenmektedir. Diş Hekimliğinde zirkonyum seramik kuronların altında altyapı malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Zirkon diş Metal Destekli diş farkı

Metal Destekli Kronla Zirkon Kron Arasındaki Farklar Nelerdir?

Metal destekli kronlarda ışık geçirgenliği yoktur. Zirkon kronlarda ışık geçirgenliği olduğundan dolayı doğal dişe en yakın estetik görüntüye ulaşılır. Metal destekli kronlar zamanla korozyona uğrarlar. Diş etinde renk değişimi, ağız içerisinde metalik tat bırakma, diş eti çekilmesi gibi dezavantajlar oluşabilir. Zirkon destekli kronlar korozyona uğramazlar. Diş etinde renk değişimi, ağızda metalik tat bırakma, diş eti çekilmesi gibi dezavantaj oluşturmaz. Zirkon kronlar doku uyumu yüksek bir metal türüdür.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.