fbpx
Title Image

Zirkonyum

Home  /  Zirkonyum

Tedaviler

Zirkonyum diş kaplamaları nelerdir veya metal desteksiz porselen sistemleri nelerdir konusu son senelerde çok gündemdedir.

Metal destekli porselenler uzun yıllar esttetik ve fonksiyon olarak bize yeterli gelmiş ve halen de klasik tedavi olarak kullanılmaktadır. Estetik beklentilerin artması , beyaz estetik ve pembe estetik uyumunun belirginleşmesi ile zirkonyum dişler daha ön plana çıkmıştır. Zirkonyum dişlerin avantajı yumuşak dokuya biyolojik olarak uyumlu olması , alttan gri renkte yansıma yapmaması, ışık geçirgenliği ile daha estetik bir görüntü sunmasıdır.

Ayrıca zirkonyum ince olarak işlenip hastanın konforunu da arttırır.

Zirkon diş Metal Destekli diş farkı dijital diş hekimliği Zirkonyum Zirkon 1

Kristal destekli sistemler daha çok ön dişlerde bulunuyor .Bunlar lamine diş yapımında veya kaplama yapımında kullanılabilir.

Zirkonyum diş kaplamalarda son yıllarda ön plandadır. Zirkonyum diş kaplama uygulaması metal desteksiz kaplamalardan yana tercih edilmektedir. Özellikle arka gruplarda dayanıklılığın daha yüksek olduğu gruplarda zirkonyum tercih edilmelidir. Ön dişlerdede zirkonyum diş kullanılabilir ancak yine hekim ile beraber bu duruma karar vermek en sağlıklısı olacaktır. Diş Hekiminiz zirkonyum diş kaplamaları konusunda sizi daha detaylı şekilde artıları ve eksileri ile bilgilendirecektir.

 

Neden Zirkonyum Diş?

Zirkonyum doku dostudur. Buda bize yapılan porselenin ağızda kalma süresi ve kullanım rahatlığı ile ilgili çok uzun seneler hastaya öngörüde bulunmamızı sağlamaktadır. Bu en önemli sebeplerden biridir.

Yüksek dayanıklılık kırılma dirençleri son derece yeterli ve son derece dayanıklı porselenlerdir. Zirkonyum, yapılan ölçüm ve testler, kullanıcı grupları ve birçok süreç sonucunda dayanıklılığını çok ciddi oranlarda ispatlamıştır.

Tamamen doğal görünüme en yakın porselenlerdendir. Altında metal yansımasının olmamasından dolayı grimsi-mat görüntü olmamaktadır.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.