fbpx
Title Image

Kısa Implant – Shorter Implant Nedir?

Home  /  Kısa Implant – Shorter Implant Nedir?

Kısa Implant – Shorter Implant ın Kullanım Yerleri

Kısa implantlar (Shorter implant), hekimlerin standart implant uygulamasına izin vermediği durumlarda önemli bölgelerden (sinüs, inferior alveolar sinir vb.) uzak durmasını sağlar. Hasta için pahalı, komplike ve uzun bir iyileşme periyodu olan greft uygulama işlemlerini ortadan kaldırmış olur.

Kısa implant, Shorter implant bruksİzm – dİŞ gicirdatma Kısa Implant – Shorter Implant Nedir? K  sa implant shorter implant

Yüksek Maliyetli Ameliyatların Önüne Geçmek İçin Kısa Implant -Shorter İmplant

Standart implant uygulanmasının mümkün olmadığı durumlarda kısa implant (shorter implant) uygulanması tedavi süresini kısaltır ve ekstra ameliyat maliyetinin önüne geçer.

Tedavinin daha kısa sürede tamamlanması için kısa implant (shorter implant) kullanılır.

Peki hangi durumlarda kısa implant kullanılır?

Üst çenede sinüs mesafesi yetersiz olan hastalarda sinüs lifting (sinüs kaldırma) ameliyatına gerek kalmaz yada ekstra kemik oluşturma ameliyatına gerek duyulmaz. Alt çenede yetersiz çene kemiğinden dolayı standart implantların uygulanamaması, alveolar sinirden kaçınmak, ekstra kemik oluşturma ameliyatını önlemek için kısa implant (shorter implant) hastaya uygulanır.

Kısaca bahsetmek gerekirse kısa implantlarla tedavi süresi kısaltıla bilir, bir takım kemik ameliyatlarından kaçınılarak, hasta zamandan ve ekonomik açıdan kazanç sağlar.

Implantlar hakkında daha detaylı bilgi için [ Implant Nedir? Zor Bir Tedavimidir? ] yazımızı okuya bilirsiniz.

Shorter implant bruksİzm – dİŞ gicirdatma Kısa Implant – Shorter Implant Nedir? K  sa implant Shorter implant endikasyon

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.