fbpx
Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

0.242 248 36 46 0.555 802 42 20
Pzt - Cmrt: 9:00 - 22:00 Çalışma Saatleri
info@zorludis.com E-Mail
Title Image

Diş Teline Alternatif Şeffaf Plak Tedavisi

Anasayfa  /  Diş Teline Alternatif Şeffaf Plak Tedavisi

Çeşitli sebeplerden dolayı dişlerde dizilim bozuklukları olabilir. Bu bozukluğu ortadan kaldırmak için diş hekimleri veya ortodontistler aşağıda bulunan alternatif tedavi yöntemleri uygulamaktadırlar. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok ileri metal diş telleri geliştirildiği gibi kişiye özgü üretilen Şeffaf Aparey’ler ile hiç diş teli kullanmadan ortodontik tedavi olmak mümkün olmaktadır. Peki Şeffaf Aparey’lerin ve diş tellerinin birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Alternatif Diş Telleri;

Diş çarpıklıklarını düzeltme tedavisinde uygulanan yeni teknoloji Şeffaf Aparey sayesinde, diş teli kullanmanıza gerek kalmadan tamamen şeffaf plaklar aracılığı ile dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirebilir ve düzgün, sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Şeffaf Aparey Nedir ?

Ortodonti dünyasında yaşanan teknolojik bir devrim olarak nitelendirilen şeffaf aparey, dişlerin şeffaf plaklar sayesinde estetik kaygı bulunmaksızın düzeltilmesini sağlayan ve aynı zamanda dijital ortamda dişlerinizin nasıl bir yapıya sahip olacağını anlık olarak gösterebilen bir programa sahip ortodontik tedavi yöntemidir.

Tedavi başlangıcından önce hastadan diş ölçüsü alınıp , hasta resimleri ve röntgeni ile beraber ortodonti tedavisi için analiz yapılır. Çalışılan tedavi  analizi bilgisayarda hasta ile birlikte incelenip hastanın da onayı alınarak plak üretimine geçilir. Bu safhada tedavi süresi de belirlenmiş olur.

invisalign, orthero

Sunmuş Olduğu Ayrıcalıklar Nelerdir ?

  • Şeffaf apareyler tamamen şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında fark edilemezler. En yakınlarınız bile (arkadaşlarınız, aileniz ) fark etmekte zorlanacaklardır.
  • İstenildiği zaman takıp çıkarma imkanı bulunmaktadır.
  • Ağrısız tedavi yöntemidir. Metal tellerinde sıkça karşılaşılan ağrı, sızı ve acı hisleri ile kesinlikle karşılaşılmaz.
  • Metal diş tellerinde olduğu gibi estetiksel bir kaygı yaşanmaz. Aile, iş ve sosyal yaşantınıza hiçbir kaygı duymadan devam edebilirsiniz. Özellikle çocukların ve gençlerin diş çarpıklığı tedavilerinde yaşadıkları psikolojik sorunların önüne geçmektedir.
  • İstanbul Teknik Üniversitesi’nin desteği ile geliştirilen Şeffaf Aparey’ler 100’ün üzerinde ortodontist ve diş hekimi tarafından tüm Türkiye’de kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Bugüne kadar 500 ’ün üzerinde diş çarpıklığı sorunu yaşanan hasta tedavisinde kullanılmıştır.
  • Ağız kokusu, damağa telin batması, diş fırçalama da yaşanan bütün sıkıntıları çözen bir tedavi yöntemidir. Kesinlikle sesinize ve konuşmanıza etki etmez.
  • Tedavinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.
  • Her yaşta uygulanabilmektedir.
  • Diş tellerine göre zaman açısından daha kısa sürede, fiyat açısından ise daha uygun bir fiyata bu teknolojik tedavi yöntemine sahip olma şansınız bulunmaktadır.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.