fbpx
Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

0.242 248 36 46 0.555 802 42 20
Pzt - Cmrt: 9:00 - 22:00 Çalışma Saatleri
info@zorludis.com E-Mail
Title Image

PRF Uygulaması

Anasayfa  /  PRF Uygulaması

Bu uygulamalar içinde PRF yani kanın trombositten zengin kısmının özellikle diş eti hastalığı ve implant tedavisinde uygulanması iyileşmede ciddi hızlandırıcı etki sağlamaktadır.

PRF ( Kanın Plazmadan Zengin Kısmı) 20 SENE ÖNCE ÖZELLİKLE İMPLANT KAYBINI ÖNLEMEYE YÖNELİK BİR İŞLEM OLARAK DİŞ HEKİMLERİ TARAFINDAN BULUNMUŞTUR.

Kişinin kendi kanı alınarak santrfuj edilir ve ayrıştırılır. Bu işlem sonucu bir jel şeklinde elde edile kan dokusu defekt olan bölgeye yerleştirilir. Özellikle ileri derece diş eti hastalığına bağlı sallanan dişler,problemli impant bölgelerinde son derece etkili iyileşme sağlamaktadır.

PRF

PRF Tedavisi Ağız İçinde Şu İşlemlerde Kullanılır:

1-Diş çekimi sonrası çekim boşluğunun iyileşmesinde

2-Diş eti hastalığı sebebiyle tedavi görecek dişlerin etrafında

3-Kemik grefti uygulanması gereken (kemik kaybının çok olduğu bölgelere kemik tozu koymak)
bölgelerde kemik greft materyali ile birlikte

4-İmplant uygulamalarında

5-Sallanan implantların tedavisinde

PRF son derece güvenilir bir uygulamadır. Hastanın kendi kanı kullanıdığı için enfeksiyon, hastalık bulaşma (HIV, Hepatit gibi), alerji yaratma riski bulunmamaktadır.

İşlemin uygulanması;

Hastanın diş tedavisi ile aynı saatte kanı alınır. Alınan kan santrfüj aletinde 10 dakika civarında işlem görerek ayrıştırılır. Bu sırada diş bölgesi temizlenmiştir ve açık olan diş yüzeyine kanın jel gibi olan kısmı yerleştirilir. Trombositten zengin bu kısm özellikle yara bölgesinde iyieşmeyi hızlandırıcı etki başlatır,yara iyileşmesi çok daha hızlı olur.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.