fbpx
Title Image

Ortodonti

Home  /  Ortodonti

Orto ve Donti kelimelerinin birleşiminden meydana geliyor yani düzgün diş demektir.
Eğer dişlerinizde çapraşıklıklar varsa, dişleriniz düzgün kapanmıyorsa, aralıklar varsa ortodonti tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Dişlerdeki çapraşıklıklar, çene eklemlerimizde rahatsızlık, konuşma bozukluklarına sebep olabilir ve yemek yeme fonksiyonumuzda sorunlarla beraber birde estetik olarak ta sıkıntılar doğurmaktadır.

Ortodonti ortodonti Ortodonti Ortodonti

Son senelerde ortodonti diş tedavisi oldukça gelişti ve bir kaç tane tedavi yöntemi vardır. Bunlar, Lingual Ortodonti, Telsiz Ortodonti (invisalign) dir.
Lingual Ortodonti ve Telsiz Ortodonti (invisalign) konularının detaylarına bakabilirsiniz.

Ortodonti tedavisinde belli bir yaş uygulaması yoktur. Çocuklarda süt dişleri bittikten sonra ortodonti tedavisine başlanabilir. 6 yaş itibari ile çocuklarda dişlerin takibini yaparak çapraşıklık gözlemlendiği zaman uygulama yapılabilir.

Son dönemlerde çocukları için ve yetişkinlerde ortodonti tedavisine çok talep göstermektedir.

 Porselen kaplama ve köprülerin altyapısını oluşturan, ışığı geçirme özelliğine sahip beyaz bir malzemedir. Klasik metal altyapılı kaplamalarda görülen matlık ve dişetinde oluşabilen morluklar zirkonyum sayesinde görülmemektedir. Zirkonyum çok dayanıklı bir malzeme olup her bölgede kullanılabilmektedir.

En önemli avantajı diş eti çekilmesi olsa bile metal renk yansıması olmayacağından estetik görünümünü uzun vade korumasıdır.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.