fbpx
Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

0.242 248 36 46 0.555 802 42 20
Pzt - Cmrt: 9:00 - 22:00 Çalışma Saatleri
info@zorludis.com E-Mail
Title Image

Implant Tedavisi

Anasayfa  /  Implant Tedavisi

Tedaviler

Sabit Implant Üstü Protez
Hareketli Implant Üstü Protez

İmplantlar çekilmiş olan yapay dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış, çok özel yapım tekniklerine sahip olan yapay dişlerdir. İmplantlardaki amaç çene kemiğine yerleştirildikten sonra 2-3 ay içinde implant yüzeyi ile kemik arasında birleşme olmasıdır. Bu safhadan sonra implant üzerine protez yapılabilir.

Hareketli protez dediğimiz takıp çıkarılan protezler gerek negatif psikolojik etki gerekse yeteri çiğneme fonksiyonunu yerine getiremediği için kullanan kişilerde  ağrı ve rahatsızlık verip sosyal çevrede de özgüven kaybı yaşattılar. Bu da diş hekimliğinde diş yerine geçebilecek  implantların bulunmasının ve gelişimini hızlandırdı ve implantlar şimdiki şekil ve yüzey özelliklerini aldılar. Konusunda tecrübeli ve gerekli eğitimi almış uzman diş hekimleri tarafından uygulandığında implant tedavisi başarı oranı % 98 dir. Hastanın yeterli temizliği yapması , düzenli kontrollerini yaptırması ile hastalar implantlarını ve implant üzeri porselenleri sorunsuz bir şekilde kullanabilir.

Diş implantları bu aşamada günümüz teknolojisinin gerekliliğini yerine getiren bir tedavidir.

Implant Tedavisi

İMPLANT AŞAMALARI NELERDİR ?

İmplant operasyonu sırasında, hastaya normal diş çekiminde uygulanan lokal (bölgesel) anestezi altında, aseptik koşullar sağlanarak implant lar yerleştirilir. İmplant Sonrasında ise rutin cerrahi prosedürler uygulanır. İmplant ın kemikle kaynaşma süresi ortalama 2-3 ay olup bu süre bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilir ( kemik grefti, yapay kemik kullanılmasında, diabet varlığında ve sigara içen hastalarda) . İmplant tedavisi sonrası implant-kemik birleşme süresini takiben implant üzerinden ağız ölçüsü alınarak diş yapımı sürecine geçilir . Hazırlanan dişler implant üzerine vidalı veya yapıştırılarak sabitlenir.

 

İMPLANT’IN AVANTAJLARI NELERDİR ?

  • İmplant Daha estetik ve daha doğal bir görünüm sağlarlar.
  • İmplant Dişler stabil kalır. İmplant üstüne yapılan total (damak), parsiyel veya sabit protezler hiç oynamaz.
  • İmplant ile tutuculuk maksimumdur.Çekilmiş dişlerin olduğu kemik bölgelerinde zamanla madde kaybı olur ve kemikler gittikçe incelir. Buna bağlı yüz profilinde bir takım değişiklikler olur. İmplant’ların yerleştirilmesi ile bu kemik kaybı engellenir.
  • İmplant ile Çiğneme fonksiyonu düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır. Böylece iyi çiğneyememeye bağlı olarak oluşmuş mide problemleri giderilir.
  • İmplant ile Doğal görünüm ve estetiğin sağlanması ile kişinin kendine güveni artar. Psikoojik olarak rahatlar.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.