fbpx
Title Image

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Home  /  Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Çocuk dişleri ile ilgili, çocuk ağız diş sağlığını ilgilendiren her türlü tedaviyi kapsamaktadır.

Pedodonti, çocuk dişlenme döneminde süt dişlerinin muayenesi ,  süt dişlerininin düşmesini takiben daimi dişlerin sürmesini takip ve tedavi eden diş hekimliği dalıdır. Eksik dişlerin yerine konması, çürük dişlerin restore edilmesi, çeşitli yer tutucu uygulamaları, pek çok koruyucu uygulama, kimi durumlarda önleyici ortodonti tedavi tespitlerini kapsamaktadır.

Çocuk Diş Hekimliği (Pedadonti) Çocuk diş hekimliği (pedodonti) Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)   ocuk Di   Hekimli  i Pedadonti

Pedodontist Nedir?
Pedodontist, 0-16 yaş bireylerin diş tedavilerini gerçekleştiren uzmanlaşmış diş hekimidir.
Pedodontist diş ve çenelerin gelişimini analiz ederek var olan bir sorun varsa veya büyüme gelişiminde bir yanlışlık varsa fonksiyonel tedavi ile yani henüz büyüme gelişimi devam ederken büyümeyi yönlendirerek bu anamolileri çözebilir ve böylelikle çocuğunuz ilerde ortodonti tedavisi görmeyebilir.

Hekimlerimiz

Çocukları diş hekimine götürmek için bir problem olmasını beklemek çocuğun var olan korkusunu büyütmektedir. Çocuklarımızı diş problemi olmadan 6 aylık yada senelik rutin kontrollere götürmek diş probleminin büyümesini önleyeceği gibi çocukları diş koltuğuna alıştıracaktır. Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.