fbpx
Title Image

All On Four Implant

Home  /  All On Four Implant

ALL ON FOUR IMPLANT

İmplantlar çekilmiş olan yapay dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış, çok özel yapım tekniklerine sahip olan yapay dişlerdir. İmplantlardaki amaç çene kemiğine yerleştirildikten sonra 2-3 ay içinde implant yüzeyi ile kemik arasında birleşme olmasıdır. Bu safhadan sonra implant üzerine protez yapılabilir.

All on four implant veya Türkçeye çevirecek olursak hepsi 4 implant üzerinde konsepti, alt çenede mental foramen ve mandibular kanalın arka bölgede implant yapılmasına izin vermediği durumlarda sinir hasarını önlemek için, üst çenede sinüs sarkmasına bağlı kemik eksikliğinde ileri cerrahi yapılmadan sabit protez kullanmak isteyen hastalara uygulanan bir tedavi çeşididir.

all on four implant [object object] All On Four Implant all on four implant

All on four implant konseptinde çene orta hattının sağındaki ve solundaki implantlar yatay düzleme dik ve birbirine paralel yerleştirilirken; daha arkada yerleştirilecek implantlar ilk implantlara göre 30 derece açıyla yerleştirilip oklüzal satıh uzatılmaya çalışılır.

Burada kullanılan implant üzerine uygulanacak bağlantılara multi unit, vidalı bağlantı denir. Yani bu konseptte klasik abutment dışında abutmentlar kullanılır.

Bu sistemin kullanılma sebebi 6 veya 8 implant yapılamayacak durumlarda, hastanın sistemik ve zamansal durumu ileri cerrahi yapımına uygun değilse olmalıdır. Sonuç olarak implantların üzerinde taşıdığı sabit protezi ne kadar çok implant paylaşırsa tedavi ömrü de o kadar uzun olacaktır.

Hekimlerimiz

Branşında uzman hekimler ile bir ekip çalışması çerçevesinde, en güncel ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini sunmaktayız.

2017 Temmuz ayında Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini kurmuştur. Yurt içi ve yurt dışı birçok kongre , sempozyum ve kurslara katılmıştır.

Diş Hekimi

Diş Hekimliği Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Diş Hekimi

Diş Hekimi Laçin Postacı Diş Hekimliği Fakültesini Başarıyla Bitirdikten Sonra Zorlu Diş Polikliniğinde Hasta Kabulüne Başlamıştır.